czwartek, 2 stycznia 2014

Velkommen til Norge...

...czyli krótka wyprawa do Norwegii.

W końcu mam okazję zaprezentować pierwszego posta. Trochę się z tym ociągałam... Niedawno miałam przyjemność odwiedzić jeden z najpiękniejszych krajów Europy- Norwegię. Surowszy klimat, zadziwiający spokój i rześkie powietrze to jest to, czym się zauroczyłam. 

 Z Oslo Rygge do Oslo jest niecałe 2 godziny jazdy autobusem. Dużym udogodnieniem w stolicy Norwegii jest bliskie usytuowanie części zabytkowych i najpopularniejszych. W pobliżu Oslo Sentralstasjon zaczyna biec najpopularniejsza i najbardziej prestiżowa ulica Karl Johans gate, która prowadzi do samego Pałacu Królewskiego.

Twierdza Akershus

Czemu warto pojechać? Po pierwsze tanie linie lotnicze mają niskie ceny biletów do Oslo. Za swoje w dwie strony zapłaciłam niespełna 40 zł. Bilety z lotniska do centrum Oslo to koszt (dla studenta) ok. 50 zł. Warto wspomnieć, że bilety kupione przez internet na konkretny autobus mogą być nawet o 50% niższe. Po drugie klimat. Nie można opowiedzieć jakie to uczucie. Kraj bardzo przyjazny naturze i podkreślający jej piękno. Po trzecie są miejsca bardzo drogie, ale można znaleźć coś w korzystnej cenie. Zakupiłam parę rzeczy w sklepie 'Nille', za które w Polsce zapłaciłabym kilka razy więcej. Warto również wspomnieć o świetnym rozwiązaniu wysyłania pocztówek. Jeśli na pocztówce umieścimy dużymi literami, w miejscu na znaczek napis 'STS' (student to student) nasza przesyłka idzie... za darmo. Bez konieczności naklejania znaczka ;)

 

4 komentarze:

 1. Norwegia jeszcze przede mną; byłam w Szwecji, Finlandii i brakuje mi jeszcze Norwegii do kompletu :) A słyszałam właśnie dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakochałam się w Norwegii od pierwszego wejrzenia, ale jednak marzy mi się daleka północ. Zobaczenie zorzy polarnej i porządnych fjordów musi być niesamowite :)

   Za sobą mam również Szwecję, za to brakuje mi Finlandii. Z przyjemnością czytałam Twój wpis o tym kraju :)

   Usuń
 2. Kiedy wyprawa w kolejne zakątki świata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ochotę na wiosnę ruszyć do Holandii. Choć po głowie chodzi mi również Rzym. Poczekamy zobaczymy ;)

   Usuń